Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Największa biegowa impreza już za nami (FOTO)

ECH
Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Największa biegowa impreza już za nami
Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Największa biegowa impreza już za nami RCS LUBIN
Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Największa biegowa impreza już za nami. VIII edycja Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego po kilku miesiącach zmagań zakończyła się 5 marca testem Coopera na stadionie RCS w Lubinie.

VIII edycja Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego po kilku miesiącach zmagań zakończyła się wczoraj 5 marca 2017r. testem Coopera na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Tegoroczna edycja odbywała się w miesiącach listopad 2016 - marzec 2017. Cykl biegów przełajowych, odbywających się na terenach Zagłębia Miedziowego przyciągnął w tym roku blisko 1500 osób, a 8 lat zaczynaliśmy od dwunastu zawodników w jednym biegu w Iwinach.

Fantastyczne zakończenie zostało zwieńczone rekordem Testu Coopera - rekord należy od dziś do Piotrka Ławickiego z MKS Polkowice i wynosi 3840m, wśród pań najdłuższy dystans 2936m pokonała Agnieszka Idczak reprezentująca Łączka Team Legnica.

W całym cyklu, bez zaskoczenia, w kategorii pań zwyciężyła Anna Ficner z OLAWS Złotoryja, Agnieszka Idczak z Łączka Team Legnica wybiegała druga pozycję w kategorii OPEN, a trzecie Anna Niedźwiecka z mSport RCS Team Lubin i Biegającej Kasty Miedziowego Miasta.

W klasyfikacji ogólnej panów najlepszy rezultat miał Adam Dymitroca reprezentujący ZS Ekonomiczno - Technicznych w Rakowicach Wielkich i Powiatowe Zrzeszenie LZS Lwówek Śląski, drugie miejsce wywalczył Sebastian Grodecki reprezentujący KB Zdyszaaani Chocianów, trzecie miejsce zajął Michał Fonał biegający w barwach XTRABIEK SSC Bolesławiec.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani