Derby Zagłębie Lubin kontra Chrobry Głogów (LIVE)

Kacper Chudzik
Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów
Zakończył się mecz Zagłębia Lubin z Chrobrym Głogów. Zagłębie pokonało Chrobrego 1:0.

Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 1:0
Zagłębie Skład Wyjściowy - Forenc, Cotra, Jach, Guldan, Tosik, Kwiek, Piątek, Kubicki, Błąd, Papadopulos, Woźniak / Trener: Piotr Stokowiec

Chrobry Skład Wyjściowy - Janicki, Iłków-Gołąb, Michalec, Bogusławski, Samiec, Danielak, Hałambiec, Ulatowski, Kościelniak, Szczepaniak, Sędziak / Trener: Adrian Siemieniec

Sędziowie: Jarosław Przybył, Bartłomiej Lekki, Daniel Szpila

18.00 Strefa dla gości się zapełnia.

18.20 Zawodnicy Chrobrego wbiegli na murawę przy głośnym dopingu kibiców z Głogowa

18.27: Na boisko wbiegają zawodnicy Zagłębia. Kibice Chrobrego gwiżdżą. Tak samo witają głogowian kibice z Lubina.

18.34 Trybuna dla gości wypełniona po brzegi. Na stadionie pojawiają się fani Zagłębia.

18.45 Jeszcze tylko kwadrans dzieli nas od rozpoczęcia historycznych derbów. Trybuny się zapełniają.

18.47 Obie drużyny schodzą z rozgrzewki. Mecz już za chwilę.

19.00 I ruszyli! Spotkanie rozpoczęł Co się przy ogromnym aplauzie kibiców obu drużyn. Chrobry w białych koszulkach. Zagłębie w pomarańczowych.

'2. Gra jest wyrównana. Obie drużyny próbują się nawzajem wybadać.

'5 Pierwsza groźna sytuacja dla Zagłębia. Strzał sam na sam daleko minął bramkę.

'7 Chrobry odpowiada na atak, ale też pudłuje.

'11 Rzut rożny dla Zagłębia. Było groźnie, ale piłka szybko trafiła na połowę gospodarzy

'13Znów gorąco pod bramką Chrobrego, ale wynik dalej bezbramkowy.

'14 Chrobry kontratakuje. Groźny strzał kończy się pudłem.

'17 Żółta kartką został ukarany Michał Iłków-Gołąb z chrobrego. Rzut wolny dla Zagłębia. Chrobry się broni.

'20 Dalej.bez bramek.Zagłębie wciąż w natarciu.

'22 Żółta kartka za faul dla kapitana Zagłębia Łukasza Piątka.

'25 Robi się nerwowo. Rzut wolny dla Zagłębia. Chrobry stawia mur ale piłka szybuje na aut.

'28 Daleki strzał na bramkę Chrobrego pewnie broni Janicki.

'29 "Zagłębie my chcemy gola" krzyczą fani z Lubina. Jak na złość akurat atakuje Chrobry.

'32Seria rożnych dla Chrobrego. Bramka Zagłębia jednak niezagrożona.

'35 Tym razem "My chcemy gola" wołają głogowianie. Piłka na połowie Zagłębia. Chrobry od kilku minut w natarciu.

'38 Żółta kartka dla Krzysztofa Ulatowskiego z Chrobrego.

'39 Groźny atak na bramkę głogowian. Bramkarz wybija i ratuje sytuację.

'41 Kolejny strzał na bramkę Chrobrego szybuje wysoko nad poprzeczką

'42 Chrobry odpowiada strzałem, który też szybuje nad bramką

'45 Arbiter dolicza jedną minutę.

'45 No i przerwa. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem. Obie drużyny grają wyrównanie. Czekamy na drugą część spotkania.

DRUGA POŁOWA
'46 Rozpoczęła się kolejna część spotkania Zagłębia Lubin z Chrobrym Głogów. Chrobry zaatakował, ale piłka znów poleciała nad poprzeczką.

'47 Janicki ratuje Chrobrego przed stratą bramki broniąc bezpośredni strzał na bramkę.

'49 Znów groźnie pod bramką Chrobrego. Michał Michalec z drużyny gości dostaje żółtą kartkę.

'55 Gra robi się nerwowa. Chrobry w natarciu.

'55 Groźna kontra Zagłębia. Janicki ratuje sytuację.

'57 Zmiana w drużynie Zagłębia. Z boiska schodzi kapitan Łukasz Piątek. Na jego miejsce wchodzi Sebastian Bonecki.

'64 Wolny dla Zagłębia. Piłka wpada w ręce bramkarza głogowian.

'64 Kolejna zmiana w Zagłębiu. Schodzi Aleksander Kwiek, wchodzi Krzysztof Piątek

'65W sektorze fanów Zagłębia odpalono race.

'68Zmiana w Chrobrym. Na boisko wszedł Damian Ałdaś, opuścił j Gole Krzysztof Ulatowski.

'69 Żółta kartka dla Michała Papadopulosa z Zagłębia.

'73** Gol dla Zagłębia**. Strzelił Krzysztof Piątek.

'78 Rzut wolny dla Chrobrego. Piłka znów szybuje nad bramką.

'79 Janicki znów ratuje sytuację. Broni sytuację sam na sam.

'80 Zmiana w drużynie gości. Schodzi Łukasz Szczepaniak, wchodzi Rafał Figiel.

'82 Zółta kartka dla strzelca bramki Krzysztofa Piątka z Zagłębia.

'83 Chrobry pozostaje głównie w defensywie. Jego kontry nie docierają do bramki gospodarzy.

'85 Boisko opuszcza Michał Papadopulos z Zagłębia. Na jego miejsce wchodzi Damian Kowalczyk.

'90 Arbiter dolicza 3 minuty do drugiej części meczu.

'90+3Koniec spotkania. Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 1:0