Policjant z Jawora Mistrzem Polski w Sportowych Zawodach Strzeleckich Long Range

Klaudia Korfanty
W weekend 15-16 maja podczas Finału Zawodów Long Range w Orzyszu utalentowany jaworski strzelec asp. szt. Rafał Sokołowski zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii karabinu historycznego 100/200/300 - indywidualnie i drużynowo.

W miniony weekend na strzelnicy czołgowej OSPWL Bemowo Piskie w Orzyszu odbyły się zawody strzeleckie Long Range. W turnieju tym wziął udział policjant z jaworskiej komendy – asp. szt. Rafał Sokołowski wraz ze swoją drużyną z jaworskiego Klubu Strzeleckiego „UR”.

Policjant uzyskał tytuł Mistrza Polski, zdobywając jednocześnie złoty medal w dwóch kategoriach: karabinu historycznego 100/200/300 indywidualnie i drużynowo.

Dodatkowo utalentowany funkcjonariusz, który na co dzień jest dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, zdobył jeszcze pięć medali na dystansach 100, 2000, 300 metrów oraz wygrał trening strzelecki - informuje Oficer Prasowy KPP w Jaworze asp. szt. Ewa Kluczyńska.

Asp. szt. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 17 lat. Jaworski policjant od wielu lat odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W 2020 r. zdobył tytuł wicemistrza Europy w kategorii karabinu długodystansowego na 1000+ oraz karabinu historycznego Open podczas Finału Zawodów Long Range European Championships w Drawsku Pomorskim. W 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17. Policjant reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. Rafał jest także srebrnym medalista Finału Pucharu Polski Open. W 2014 roku, jako reprezentant policji dolnośląskiej wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014”, pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR.

Źródło: KPP w Jaworze