Szczypiornistki Zagłębia Lubin zagrają w finale MP. Wciąż niepewne ligowego bytu są piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
[mp]Szczypiornistki Zagłębia zagrają 1 maja w Lubinie pierwszy mecz finałowy o mistrzostwo Polski z SPR Lublin. Drugi mecz dzień później także w hali przy ul. Norwida. Wczoraj drużyna Bożeny Karkut przypieczętowała awans trzecim półfinałowym zwycięstwem nad Łączpolem w Gdyni. Nie było tak łatwo, jak w pojedynkach w Lubinie, ale najważniejsze, że cel został zrealizowany.

Po porażce w Kielcach piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra wciąż nie mogą być pewne udziału w barażach o pozostanie w ekstraklasie. Do zakończenia rozgrywek pozostały trzy kolejki. Jeleniogórzanki zagrają teraz u siebie z AZS AWF Wrocław, potem wyjadą na mecz do Olkusza i w ostatniej kolejce we własnej hali zmierzą się z KSS Kielce.

Półfinały play-off ekstraklasy kobiet

Vistal Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin 28:31 (14:17)
Zagłębie: Maliczkiewicz, Ćwirko, Czarna - Załęczna 3, Piekarz, Ciepłowska 1, Semeniuk 4, Obrusiewicz 6, Jacek 4, Kordić 8, Jochymek, Pielesz 2, Byzdra 3.
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3-0 dla Zagłębia Lubin, które awansowało do finału.

Piotrcovia - SPR Lublin 25:27 (14:15)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3-0 dla SPR Lublin, który awansował do finału.
Pierwsze mecze finałowe 1 i 2 maja w Lubinie (rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw).

O miejsca 9-12: SPR Olkusz - AZS AWF Wrocław 18:30 (9:15) - mecz awansem.

KSS Kielce - KPR Jelenia Góra 35:31 (20:17)
KPR: Szalek - Kobzar 6, Załoga 5, Dąbrowska 5, Buklarewicz 4, Odrowska 3, Kocela 2, Stanisławiszyn 2, Marceluk 2, Rykaczewska 2, Łoniewska, Świdzińska.

W następnej kolejce (1.05): KPR Jelenia Góra - AZS AWF Wrocław (sobota, godz. 15), KSS Kielce - SPR Olkusz (sobota, godz. 17).

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!