Policjanci z wydziału prewencji w Lubinie zatrzymali pijanego 52-latka, który mając we krwi 3 promile alkoholu, awanturował się w domu. Chcąc uniknąć kary – usiłował przekupić policjantów 100 złotowym banknotem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wczoraj po godzinie 18 dyżurny policji w Lubinie został powiadomiony przez rodzinę awanturnika o groźnej sytuacji. Policjanci zostali natychmiast skierowani na interwencję. – Na miejscu okazało się, iż mężczyzna ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Próbował podporządkować sobie domowników, nie szczędził obraźliwych słów i rękoczynów – mówi Jan Pociecha, rzecznik prasowy policji w Lubinie. – Gdy mężczyzna zdał sobie sprawę, że nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny i spędzi noc w izbie wytrzeźwień, próbował przekupić policjantów, chciał im wręczyć 100 zł.
Próba ta okazała się jednak nieskuteczna, a mężczyzna trafił do aresztu.
- Za wręczenie lub usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi policji grozi kara ośmiu lat pozbawienia wolności – tłumaczy Jan Pociecha.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!