(© Piotr Krzyżanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już 27 września odbędzie się przemarsz ulicami Lubina. Wezmą w nim udział mieszkańcy gmin zagrożonych budową kopalni odkrywkowej węgla brunatnego.

Manifestacja odbędzie się dokładnie w drugą rocznicę referendów przeciw odkrywce, które odbyły się w sześciu gminach na Dolnym Śląsku (27.09.2009 r.) i dwóch w woj. lubuskim (21.06.2009 i 8.11.2009). Wraz z mieszkańcami gmin na manifestacji pojawia się również uczestnicy odbywającej się w tym samym dniu konferencji w Centrum Kultury MUZA.

- Manifestacja będzie protestem przeciwko nieuszanowaniu przez rządzących wyników referendum i niewdrożeniu jego w życie oraz wyrazem sprzeciwu dla działań zmierzających do budowy odkrywkowych kopalni węgla brunatnego i wprowadzenia ochrony złoża „Legnica” przed zabudową – mówi Janusz Łucki, rzecznik prasowy gminy Lubin. - każdy kto chciałby wziąć udział w marszu może przyjść 27 września, o godz. 10.30 na skwer przy skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia i ul Armii Krajowej w pobliżu Centrum Kultury MUZA.

Jesteś za tym aby w naszym regionie powstała kopalnia odkrywkowa?


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gusiek460 (gość)

Odkrywka będzie, czy mieszkańcy będą tego chcieli czy nie. Tak więc mój udział w sondzie nie będzie miał żadnego znaczenia.