Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Górniczy Chór Męski z ZG Lubin odniósł sukces podczas III Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego „Cancó Mediterrania” w Lloret de Mar, nadmorskiej stolicy wybrzeża Costa Brava, w Hiszpanii.

Górniczy Chór Męski z ZG Lubin wystąpił pod batutą nowego dyrygenta Krzysztofa Kujawskiego. - Byliśmy bardzo wzruszeni, gdy cztery razy wywoływano naszego dyrygenta po odbiór dyplomów i nagród - opowiada Piotr Strzelecki, prezes Stowarzyszenia Górniczy Chór Męski przy ZG Lubin. - Takiego wydarzenia w 33-letniej historii naszego chóru jeszcze nie było.
W dniu oficjalnych przesłuchań każdy uczestnik zorganizował stoisko promocyjne. Lubiński chór zaprezentował materiały na temat ZG „Lubin”, KGHM Polska Miedź i Zagłębia Miedziowego.
Nie trzeba dodawać, że górnicze mundury, jak zwykle, wzbudziły ogromne zainteresowanie turystów. Przesłuchania konkursowe odbywały się w kościele św. Roma. Poziom artystyczny zespołów był bardzo wysoki. Prezes Stowarzyszenia dodaje, że według organizatorów imprezy, było to najliczniejsze w ostatnich latach zgromadzenie polskich chórów w Europie, poza granicami kraju. Wśród 16 zespołów, aż 10 było z Polski. W kategorii muzyki sakralnej lubiński chór zdobył I miejsce - złoty dyplom i złoty medal, a kategorii muzyki ludowej - trzecie i brązowy medal. - Tylko brak czasu spowodował, że nie przygotowaliśmy utworu w trzeciej kategorii:muzyka katalońska - dodaje Strzelecki.
Górniczy Chór Męski w koncercie finałowym wykonał dwie pieśni : „Piękny stan górniczy” i „Walczyk górniczy”.
- Jesteśmy chórem górniczym, więc chcemy Państwu zaprezentować pieśni górnicze - zapowiedział dyrygent.
Potem zespół wystąpił w Barcelonie w katedrze pw. św. Eulalii - patronki Katalonii. Koncert dedykowany był Janowi Pawłowi II. I tu niespodzianka. Krzysztof Kujawski poprosił organizatorów o zgodę na zaśpiewanie „Barki”, ulubionego utworu Ojca Świętego i wielu Polaków, za co zespół zebrał potem wiele gratulacji.
Górniczy Chór Męski znalazł też czas na zwiedzanie pięknych rejonów Hiszpanii.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!