Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Górniczy Chór Męski z ZG Lubin odniósł sukces podczas III Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego „Cancó Mediterrania” w Lloret de Mar, nadmorskiej stolicy wybrzeża Costa Brava, w Hiszpanii.

Górniczy Chór Męski z ZG Lubin wystąpił pod batutą nowego dyrygenta Krzysztofa Kujawskiego. - Byliśmy bardzo wzruszeni, gdy cztery razy wywoływano naszego dyrygenta po odbiór dyplomów i nagród - opowiada Piotr Strzelecki, prezes Stowarzyszenia Górniczy Chór Męski przy ZG Lubin. - Takiego wydarzenia w 33-letniej historii naszego chóru jeszcze nie było.
W dniu oficjalnych przesłuchań każdy uczestnik zorganizował stoisko promocyjne. Lubiński chór zaprezentował materiały na temat ZG „Lubin”, KGHM Polska Miedź i Zagłębia Miedziowego.
Nie trzeba dodawać, że górnicze mundury, jak zwykle, wzbudziły ogromne zainteresowanie turystów. Przesłuchania konkursowe odbywały się w kościele św. Roma. Poziom artystyczny zespołów był bardzo wysoki. Prezes Stowarzyszenia dodaje, że według organizatorów imprezy, było to najliczniejsze w ostatnich latach zgromadzenie polskich chórów w Europie, poza granicami kraju. Wśród 16 zespołów, aż 10 było z Polski. W kategorii muzyki sakralnej lubiński chór zdobył I miejsce - złoty dyplom i złoty medal, a kategorii muzyki ludowej - trzecie i brązowy medal. - Tylko brak czasu spowodował, że nie przygotowaliśmy utworu w trzeciej kategorii:muzyka katalońska - dodaje Strzelecki.
Górniczy Chór Męski w koncercie finałowym wykonał dwie pieśni : „Piękny stan górniczy” i „Walczyk górniczy”.
- Jesteśmy chórem górniczym, więc chcemy Państwu zaprezentować pieśni górnicze - zapowiedział dyrygent.
Potem zespół wystąpił w Barcelonie w katedrze pw. św. Eulalii - patronki Katalonii. Koncert dedykowany był Janowi Pawłowi II. I tu niespodzianka. Krzysztof Kujawski poprosił organizatorów o zgodę na zaśpiewanie „Barki”, ulubionego utworu Ojca Świętego i wielu Polaków, za co zespół zebrał potem wiele gratulacji.
Górniczy Chór Męski znalazł też czas na zwiedzanie pięknych rejonów Hiszpanii.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!