Drużyny z regionu postrachem rywali

Dawid Sołtys
Siatkarze Cuprum Mundo Lubin dzięki świetnej grze w ostatnich miesiącach są bardzo blisko awansu do play-offów

Obecnie zajmują czwartą lokatę w II lidze i wystarczy im tylko jeden punkt, by walczyć o pierwszą ligę. Decydujący będzie mecz ostatniej kolejki z Krispolem Września, który jest na piątym miejscu.
Lubinianie w minionej kolejce pokonali inną drużynę aspirującą o miejsce w "czwórce" - Olimpię Sulęcin. Po tym spotkaniu Olimpia jednak już szans na awans nie ma, bowiem Cuprum Mundo Lubin wygrało 3:0 (25:21, 25:18, 25:22). Choć lubinianie najwyższą wygraną odnieśli w drugim secie, to akurat w tej partii mieli najsłabszy okres gry. Już na początku przegrywali z Olimpią 1:6. Poskutkowała jednak przerwa, jaką wykorzystał trener Piotr Szarejko. Lubińska ekipa zwyciężyła do 18. W pierwszym secie ograła rywali do 21, a w ostatnim do 22. Ostatni mecz rundy zasadniczej Cuprum Mundo Lubin zagra w sobotę na wyjeździe z Krispolem Września, który pokonał w sobotę zdecydowanie Czarnych Pruszcz Gdański 3:0.

Blisko awansu do III ligi są z kolei zawodnicy Ikara Legnica. Wygrali wszystkie dotychczasowe mecze w IV lidze. Ostatnio ograli na wyjeździe SIL KUS-KUS Kamienna Góra 3:0 (25:23, 25:22, 25:15). Był to dziewiąty triumf legniczan w tym sezonie. W sobotę podopieczni Bogusława Pielucha zagrają u siebie z wiceliderem tabeli Kolegium Karkonoskim Jelenia Góra. Mecz odbędzie się w hali przy ul. Głogowskiej.