CCC Polkowice - finałowa walka trwa

Ewa Chojna
CCC Polkowice - finałowa walka trwa - następne mecze już 23 i 24 kwietnia w Polkowicach Anna Kaczmarz
CCC Polkowice. Finałowa walka o mistrzostwo pod koszem trwa. Już 23 i 24 kwietnia w Polkowicach rozegrane zostaną kolejne dwa mecze pomiędzy CCCPolkowice, a drużyną Wisła Can-Pack Kraków. Do tej pory, po dwóch spotkaniach wynik rywalizacji to 1:1.

W pierwszym meczu na szczycie CCC Polkowice zanotowało porażkę. W tym spotkaniu Pomarańczowym nie wiodło się od samego początku. Niestety początek meczu zaważył na końcowym wyniku, tym bardziej, że po pierwszych 20 minutach pojedynku polkowiczanki przegrywały aż 16:31.

Po przerwie koszykarki CCC Polkowice rzuciły się do odrabiania strat. Znacznie poprawiły swoją celność i 15 punktów zdobyły. Jednak ich rywalki nie straciły czujności i nie dały sobie wyrwać zwycięstwa.

– By zdobyć mistrzostwo trzeba wygrać trzy razy. Trudno wygrać z drużyną z Krakowa, kiedy skutecznie się gra tylko przez jedną połowę. Jednak w walce o złoto nic nie jest jeszcze przesądzone – mówił po meczu trener CCC Polkowice Jacek Winnicki.

W drugim spotkaniu było już znacznie lepiej. Pomarańczowe wyszły na parkiet odmienione. Prowadziły przez cały mecz. W pewnym momencie nawet zyskały 18. punktową przewagę nad rywalkami.

Tym razem na krakowskich parkietach sytuacja się odwróciła. To wiślaczki nie mogły wstrzelić się w kosza CCC Polkowice. Słabo grały również w obronie, co dało spore pole do popisu polkowiczankom. Bardzo dobrze na parkiecie spisywała się Belinda Snell, która swoimi rzutami za 3 punkty znacznie podwyższyła dorobek Pomarańczowych.

– To było niezmiernie ważne spotkanie – mówił po meczu Jacek Winnicki. – Gdybyśmy w Krakowie zaliczyli dwie porażki, bardzo ciężko byłoby wygrać trzy mecze pod rząd. To spotkanie rozegraliśmy bardzo dobrze w defensywie, mieliśmy również znacznie lepszą skuteczność. Przed nami dwa kolejne spotkania, tym razem na własnym boisku. Teraz skupiamy się na trzecim meczu – dodał trener CCC Polkowice.